AUTODOC FÓRUM / Diskusie o autách podľa značky / PEUGEOT / Peugeot 206 sw 1.4E, rok 2005 – štartovanie

Späť na témy

Peugeot 206 sw 1.4E, rok 2005 – štartovanie
PEUGEOT 206 SW (2E/K)

  • @user_1124274 Aug 26, 2022
    Člen

    Potrebujem poradiť. Jazdím na Peugeot 206 sw 1.4E, rok 2005,
    benzín + LPG. Problém auta spočíva v tom, že niekedy sa mi stane, že za
    studena, resp. ked auto stojí 1-2 dni, bez štartovania, má problém s
    naštartovaním, ale nakoniec naštartujem, lenže auto ide asi na 3 valce. Menila
    sa lamda sonda a niečo na sviečke, čo ukázala diagnostika. Skrátka, čo ukázala
    diagnostika, tak to vymenili, i ked nevideli poškodenie. Samozrejme, výmena
    nemala vplyv na to štartovanie, ani na chod valcov. Sranda je v tom, že ked som
    auto zohrial, vypol a po chvíli, asi 20-30 min. auto už šlapalo ako hodinky a
    celý deň, pokiaľ som neodstavil. Som si tiež vedomí, že mám chybu v prepínači
    diaľkových svetiel, jednoducho ten pliešok tam nejak nedolieha, vydratý, ked to
    rozobral v servise. Je to volante srdce auta, len originál výmena stojí vyše
    200€, zatiaľ mi to nevadí, nepoužívam diaľkové svetlá a na denné svietení mám
    letky a večer mi stačia stretávacie. S problémom som bol aj v Peugeote a tam mi
    technik povedal, že to štartovanie je vlastne neopraviteľná chyby, je to chyba
    softvéru a to sa už nedá opraviť. Zhrniem: Pokúšal sa už niekto opraviť
    štartovanie a chod auta za studena na 3 valce, príp. v spojitosti s prepínačom
    svetiel? či to náhodou nesúvisí, keďže je to neviem či riadiaca jednotka auta,
    ale určite srdce auta. Po zohriatí a opätovnom naštartovaní auto šlape úplne v
    pohode, ticho s neskutočne malou spotrebou. Dík.

    Odpovedať

    Zahájená

    26.08.22

    Posl. odpoveď

    26.08.22

    Odpovede

    0

    Zobrazenia

    211

Príspevky môžu komentovať registrovaní užívatelia

Nainštalujte si aplikáciu AUTODOC CLUB!

Váš osobný správca nákladov na auto, tipy na údržbu auta, pripomienky o nadchádzajúcich udalostiach a servisných intervaloch, pokyny k svojpomocnej oprave – všetko vo vašom smartphone.

Autodoc CLUB app qr-code
Skenovať

Pre stiahnutie aplikácie:

Autodoc CLUB App icon