AUTODOC FÓRUM / Diskusie o autách podľa značky / RENAULT / vymontovanie spätného zrkadla

Späť na témy

vymontovanie spätného zrkadla
RENAULT SCÉNIC II (JM0/1_)

  • @Duno Feb 22, 2021
    Člen
    Čaute borci ako demontujem spätné zrkadlo ?? našiel som tam len jeden “poisťovací” šróbik a neviem ho vytiahnuť… ak by som ešte by som pripojil jednu otázku snímač vonkajšej teploty mi ukazuje o 10 stupňov menej ako je reálne (na fórach som našiel vždy len vyššie hodnoty vôbec nie keď ukazuje menej ) v čom môže biť problém ….čidlo nie je prasknuté a taktiež sa v ňom ani v jeho okolí v zrkadle nenachádzala voda ďakujem za odpovede
    Odpovedať

    Zahájená

    22.02.21

    Posl. odpoveď

    02.03.21

    Odpovede

    1

    Zobrazenia

    233

  • @Tomáš Paškovič Mar 02, 2021
    Člen
    Ak chcete demontovať zrkadlo, musíte odskrutkovať dve skrutky a odpojiť konektor.
    Postupnosť je nasledovná:
    1. Zrkadlo otočíme do strany proti pohybu auta (akoby sme ho sklopili do protismeru).
    Vidíme vybranie so skrutkou
    2. Nájdite vybranie so skrutkou v kryte zrkadla.
    3. Vezmite torx T27 (šesťhranný) a opatrne odskrutkujte skrutku. Nemusíte ho úplne vyberať.
    4. Otvorte dvere a nájdite druhú skrutku.
    5. Vezmite torx T20 a opatrne odskrutkujte skrutku.
    6. S trochou snahy potiahnite zrkadlo k sebe, aby ste uvoľnili západku z tela.
    7. Odpojte konektor stlačením jazýčka.
    8. Zrkadlo je úplne odstránené.
    snímač vonkajšej teploty – toto je pre autoelektrikára
    Odpovedať

Príspevky môžu komentovať registrovaní užívatelia

Nainštalujte si aplikáciu AUTODOC CLUB!

Váš osobný správca nákladov na auto, tipy na údržbu auta, pripomienky o nadchádzajúcich udalostiach a servisných intervaloch, pokyny k svojpomocnej oprave – všetko vo vašom smartphone.

Autodoc CLUB app qr-code
Skenovať

Pre stiahnutie aplikácie:

Autodoc CLUB App icon