AUTODOC FÓRUM / Diskusie o autách podľa značky / SKODA / Samovolné bezdůvodné náhlé brždění motorem

Späť na témy

Samovolné bezdůvodné náhlé brždění motorem
SKODA Octavia III Combi (5E5)

  • @user_1245274 Nov 17, 2022
    Člen

    Ahoj ve spolek. Octavia  1.6 tdi 2017 (85 KW)při jízdě po dálnici mi občas zabrzdí motorem – vypne tah prudce. To tak prudce, že to trhne řízením. Nejdříve to dělalo občas sporadicky. Vždy jen při plynulé jízdě ve vyšší rychlosti nad 90 km/h. Při normálním ježdění po městě nic nezaznamenávám. Později to začalo dělat pravidelně, přesně po ujetí 3. Kilometrů. Při jízdě mi prudce začne auto brzdit motorem a trvá to zhruba pět vteřin. Pak zas jede normálně. Nereaguje na plyn, ale pokud vyšlápnu na sekundu spojku, tak brzdění okamžitě ustane a auto zase jede normálně. Žádnou chybu kontrolky nehlásí. Takže jsem navštívil známého a diagnostika nic nenapovídala. Přehrál tedy nejnovější soft a jel jsem testovat. Bylo po problému, jel jsem dálnici 140 km a vše OK. No a teď to začíná dělat znovu. Opět žádná kontrolka neblikne, žádná chyba hlášena. Napadá prosím někoho příčina? Za každou radu předem děkuji.

    Odpovedať

    Zahájená

    17.11.22

    Posl. odpoveď

    17.11.22

    Odpovede

    0

    Zobrazenia

    175

Príspevky môžu komentovať registrovaní užívatelia

Nainštalujte si aplikáciu AUTODOC CLUB!

Váš osobný správca nákladov na auto, tipy na údržbu auta, pripomienky o nadchádzajúcich udalostiach a servisných intervaloch, pokyny k svojpomocnej oprave – všetko vo vašom smartphone.

Autodoc CLUB app qr-code
Skenovať

Pre stiahnutie aplikácie:

Autodoc CLUB App icon