10 základných nástrojov na opravu auta

10 základných nástrojov na opravu auta

 Máte to vo svojej garáži?  

  1. Momentový kľúč. Tento nástroj aplikuje určitý krútiaci moment na závitové upevňovacie prvky. Používaním tohto nástroja sa znižuje riziko poškodenia vplyvom aplikácie príliš veľkej sily.

  2. Račňový kľúč. Tento nástroj je vytvorený tak, aby počas odskrutkovávania alebo uťahovania upevňovacích prvkov nebolo potrebné odstraňovať daný nástroj. Vďaka tomuto nástroju môžete pracovať so skrutkovými spojmi aj v tesnom priestore.

  3. Kombinovaný montážny kľúč. Na jednom konci má otvorený tvar písmena U, a na druhom konci uzatvorený boxový tvar. Poskytuje bezpečné uchopenie upevňovacieho prvku. Je typický jednoduchosťou dizajnu a nízkou cenou.

  4. Vratidlo. Tento jednoduchý nástroj vám pomôže popasovať sa s pevne zaskrutkovanými spojmi.

  5. Nástrčné nástavce. Sú to nástavce, ktoré sa môžu dať na vratidlá, račňové kľúče, skrutkovacie pištole alebo iné nástroje. Umožnia vám rýchlo zaskrutkovať alebo odskrutkovať akýkoľvek druh závitového upevňovacieho prvku.

  6. Plochý skrutkovač. Tento nástroj je potrebný hlavne pri zaskrutkovávaní a odskrutkovávaní závitových upevňovacích prvkov. Užitočný je najmä v prípade, že k dispozícii nie je žiadne elektrické ani pneumatické vybavenie. Je to lacný nástroj, ktorý zaberie minimum miesta na skladovanie.

  7. Krížový skrutkovač. Tento nástroj má rovnaké výhody, ako ten predchádzajúci.

  8. Gumové kladivo. Tento ručný nástroj sa používa na vyrovnávanie, montáž a rozoberanie krehkých dielov. Používa sa aj pri práci so sekáčom alebo dlátom, alebo s iným nástrojmi, aby sa nepoškodila rukoväť.

  9. Montážna páka. Tento nástroj vám umožní odstrániť kovové diely a poškodené konštrukcie. Predáva sa v rôznych veľkostiach.

  10. Drôtená kefa. Drôtená kefa sa používa na čistenie kovových povrchov. Ňou môžete veľmi rýchlo odstrániť starú farbu, hrdzu a špinu.