Oprava elektrického systému auta

Oprava elektrického systému auta

Oprava elektrického systému auta je súbor krokov zameraných na zaručenie hladkej funkčnosti všetkých elektrických zariadení vo vozidle. Ich správna funkčnosť je kritická pre bezpečnú a pohodlnú jazdu.

Niektoré autoservisy, ktoré ponúkajú služby opravy elektrického systému auta, tiež vykonávajú obnovenie vybavenia vozidla.

Jednou z najžiadanejších služieb pre auto z tejto oblasti je obnovenie funkčnosti autobatérie. Umožňuje to obnovenie pôvodnej kapacity autobatérie a predĺženie jej životnosti. Práca zahŕňa vyčistenie svoriek a odsírenie dosiek autobatérie, čo sa obvykle uskutočňuje použitím špeciálneho zariadenia.

Mnoho autoservisov ponúka opravu alternátora. Zahŕňa to výmenu kief, ložísk, klzných krúžkov, usmerňovača, diódového mostíka, vinutia rotora a statora, atď. V niektorých prípadoch sa komponenty alternátora môžu opieskovať.

V rámci štartéra sa inštalujú nové uhlíkové kefy, solenoid, ložiská, jednosmerné ozubenie spojky, prípadne sa vymení ozubený krúžok zotrvačníka. 

Oprava elektrického systému auta zahŕňa údržbu zapaľovacieho systému, kam patrí inštalovanie nových zapaľovacích sviečok, zapaľovacích cievok, vysokonapäťových vodičov, zapaľovacieho modulu, rozdeľovača zapaľovania, atď. 

Zamerať sa je potrebné na zaručenie správnej funkčnosti elektrického vedenia. Ak je vedenie poškodené, môže byť potrebné vyčistiť kontakty, vymeniť poškodené káble a konektory, a utiahnuť závitové spojenia.

 Vylepšenie obvykle zahŕňa inštaláciu týchto zariadení: 
  • i Systém alarmu. Chráni vozidlo pred neoprávneným vstupom a krádežou.
  • i Xenónové svetlá. Poskytujú jasnejšie a účinnejšie osvetlenie. Ich inštalácia zahŕňa povinnú výmenu štandardných zostáv predných svetiel, montáž balastov a integráciu do elektrického systému vozidla.
  • i Hmlové svetlá. Inštalujú sa do továrensky pripravených otvorov v nárazníku namiesto krytov. Ak výrobca tieto otvory nezahrnul do dizajnu vozidla, otvory je potrebné vyrezať.
  • i Audio systém do auta. Zahŕňa to inštaláciu reproduktorov a zosilňovačov, a natiahnutie vodičov. Pre získanie zvuku najlepšej kvality je potrebné uskutočniť výpočty pre zaručenie správneho umiestnenia každého komponentu audio systému.
    Váš profil je váš osobný asistent.

    Sleduje výdavky na auto, zapisuje do servisnej knihy a plánov výmeny, a ukladá obľúbené materiály, poznámky a dokumenty